Екипи по задачи за втора отчетна година

КОМПОНЕНТ 1

ЕЛЕКТРОННА ИНФРАСТРУКТУРА ЗА ОТВОРЕНА НАУКА И ОТВОРЕН ДОСТЪП ДО НАУЧНИ РЕЗУЛТАТИ

РП.1.1. Високопроизводителни и разпределени пресмятания

Задача 1.1.1. Интегриране на съвременните изчислителни системи и системи за съхранение на данни, софтуер, мидълуер и услуги.

Ръководител: Проф. д-р Ангел Атанасов Голев

Членове:

  1. Проф. д-р Антон Илиев Илиев
  2. Проф. д-р Асен Кънчев Рахнев
  3. Проф. д-р Николай Веселинов Кюркчиев
  4. Доц. д-р Николай Величков Павлов
  5. Доц. д-р Христо Стефанов Кискинов
  6. Гл. ас. д-р Веселин Николаев Кюркчиев
  7. Мария Викторова Малинова – докторант

РП.1.2. Компютърно и математическо моделиране с приложение в инженерните и природните науки

Задача 1.2.5. Предвиждане и гарантиране на качеството в човеко-кибер-физически системи

Ръководител: Проф. д-р Ангел Атанасов Голев

 Членове:

  1. Проф. д-р Антон Илиев Илиев
  2. Проф. д-р Асен Кънчев Рахнев
  3. Проф. д-р Николай Веселинов Кюркчиев
  4. Доц. д-р Николай Величков Павлов
  5. Доц. д-р Анна Атанасова Малинова
  6. Доц. д-р Тодорка Живкова Терзиева
  7. Доц. д-р Христо Стефанов Кискинов
  8. Доц. д-р Олга Добрева Рахнева
  9. Доц. д-р Владимир Николаев Вълканов
  10. Гл. ас. д-р Кремена Василева Стефанова
  11. Гл. ас. д-р Веселин Николаев Кюркчиев
  12. Мария Викторова Малинова – докторант
  13. Ас. Георги Димчев Спасов – докторант

Компонент 2: Цифрови технологии в обучението, преподаването, работата с млади таланти и специални целеви групи

РП 2.1. Отворени образователни ресурси

Задача 2.1.1. Създаване на общодостъпни образователни ресурси (М04 – М24)

Ръководител: Проф. д-р Асен Кънчев Рахнев

Членове:

  1. Проф. д-р Коста Андреев Гъров
  2. Доц. д-р Николай Величков Павлов
  3. Доц. д-р Анна Атанасова Малинова
  4. Доц. д-р Тодорка Живкова Терзиева
  5. Доц. д-р Евгения Делчева Ангелова
  6. Доц. д-р Стефка Йорданова Анева
  7. Доц. д-р Ивайло Пеев Старибратов
  8. Доц. д-р Ася Георгиева Стоянова – Дойчева
  9. Гл. ас. д-р Веселин Николаев Кюркчиев
  10. Гл. ас. д-р Деница Ангелова Шаркова
  11. Гл. ас. д-р Валя Спасова Арнаудова
  12. Гл. ас. д-р Елена Христова Тодорова
  13. Теодора Петрова Гарджева – Пешева – докторант
  14. Ас. Иван Иванов Желев – докторант

РП 2.3. Съвременни средства за цифровизация в образованието и работата с млади таланти

Задача 2.3.1: Добавена виртуална реалност в обучението (М01 – М24)

Ръководител: Проф. д-р Асен Кънчев Рахнев

Членове:

  1. Проф. д-р Коста Андреев Гъров
  2. Доц. д-р Николай Величков Павлов
  3. Доц. д-р Анна Атанасова Малинова
  4. Доц. д-р Тодорка Живкова Терзиева
  5. Доц. д-р Олга Добрева Рахнева
  6. Доц. д-р Стефка Йорданова Анева
  7. Доц. д-р Ивайло Пеев Старибратов
  8. Гл. ас. д-р Елена Христова Тодорова
  9. Гл. ас. д-р Деница Ангелова Шаркова –млад учен
  10. Мария Добрева Добрева – докторант
  11. Гергана Василева Колева – докторант
  12. Ас. Веселина Руменова Нанева – докторант

ПУПХ

Задача 2.3.2. Тримерни модели за онагледяването на учебно съдържание

(М09 – М36)

Ръководител: Проф. д-р Асен Кънчев Рахнев

Членове:

  1. Проф. д-р Коста Андреев Гъров
  2. Доц. д-р Николай Величков Павлов
  3. Доц. д-р Анна Атанасова Малинова
  4. Доц. д-р Тодорка Живкова Терзиева
  5. Доц. д-р Олга Добрева Рахнева
  6. Доц. д-р Стефка Йорданова Анева
  7. Доц. д-р Ивайло Пеев Старибратов
  8. Доц. д-р Владимир Николаев Вълканов
  9. Гл. ас. д-р Кремена Василева Стефанова
  10. Гл. ас. д-р Елена Христова Тодорова
  11. Мария Добрева Добрева – докторант
  12. Гергана Василева Колева – докторант
  13. Ас. Веселина Руменова Нанева – докторант

ПУПХ

Задача 2.3.3. Разпространение на разработените иновативни приложения (М09 – М36)

Ръководител: Проф. д-р Асен Кънчев Рахнев

Членове:

  1. Проф. д-р Коста Андреев Гъров
  2. Доц. д-р Николай Величков Павлов
  3. Доц. д-р Анна Атанасова Малинова
  4. Доц. д-р Тодорка Живкова Терзиева
  5. Доц. д-р Олга Добрева Рахнева
  6. Доц. д-р Стефка Йорданова Анева
  7. Доц. д-р Ивайло Пеев Старибратов
  8. Доц. д-р Владимир Николаев Вълканов
  9. Гл. ас. д-р Елена Христова Тодорова
  10. Гл. ас. д-р Деница Ангелова Шаркова – млад учен
  11. Мария Добрева Добрева – докторант
  12. Гергана Василева Колева – докторант
  13. Ас. Веселина Руменова Нанева – докторант